nuiyoga10.jpg (51 KB)

Resim Filtrele
Görünüm
Toplam 81 ürün görüntüleniyor.

Yoga Malzemeleri

Günlük hayatın yoğun akışı, stresli iş günleri, endişe uyandıran gündemler, özel hayatta yaşanan dalgalanmalar, aile ve arkadaş ilişkilerinde yaşanan olumsuzluklar vb. gibi durumlar bizleri hem bedensel ve zihinsel olarak yoran hem de karşı karşıya kalmak istemeyeceğimiz durumlar arasında yer almaktadır. Bu olumsuz durumlardan ve stres kaynaklarından biraz uzaklaşmak, vücudunuzun gerginliğini azaltmak, ruhunuzu dinlendirmek ve dinginleşmek, rahatlamak ve kendinizi keşfetmek amacı ile içsel bir yolculuk yapılabileceğiniz aktivitelerin başında yoga gelmektedir. Yogaya başlamak için doğru yoga malzemeleri satın almak; verimli, kaliteli ve sağlıklı yoga deneyimi geçirmenize yardımcı olur. Yoga yapmak için gerekli olan malzemeleri doğru seçmeniz hem yoga deneyiminizin daha verimli, konforlu ve keyifli olması hem de yoga yaparken sakatlıkla riskleri ile karşı karşıya kalmamak, sağlık sorunu yaşamamak için gereklidir. Yoga için gereken malzemeleri satın alırken, doğru yoga türleri için doğru özelliklere sahip yoga ürünleri satın almaya dikkat etmelisiniz.

Yoga pilates malzemeleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik de, satın aldığınız yoga ekipmanlarının boyunuza uygun olmasıdır. Özellikle en çok satılan yoga malzemeleri arasında yer alan yoga matı satın alırken, boyunuza uygun uzunlukta yoga matı tercih etmeniz, yoga deneyiminden aldığınız verimi arttıracaktır. Yoga matı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden bir diğeri de doğru kalınlıkta mat seçimi yapmaktır. İnce bir mat seçimi yapmanız, yoga pozlarını uygularken sakatlanmanıza yol açabilir. Çok kalın bir mat seçiminde bulunmanız ise, zeminden uzaklaşmanıza ve bazı yoga pozisyonlarda mata gömülerek yapacağınız hareketlerin zorlaşmasına yol açabilir. Yoga matı seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de kaydırmaz mat seçimi yapmaktır. Özellikle Ashtanga ya da Vinyasa Yoga yapmak isteyen bir yoga severseniz; kaydırmaz mat seçimi yapmak yoga pozları arasında kolayca geçiş yapmanıza ve güvenli bir yoga deneyimi yaşamanıza yardımcı olur.

Yoga için gereken malzemelerden bir diğeri de özellikle hamileler için yoga malzemeleri arasında önemli bir yere sahip olan bolsterlardır. Silindir yoga minderi olarak da adlandırılan yoga bolsterlar, zorlu yoga hareketlerinde vücudunuzu desteklenmesi ve doğru postür için gerek duyulan yoga meditasyon ürünlerinden biridir. Belinizi, boynunuzu veya sırtınızı destekleyen yoga bolsterlar, sakatlık riskini minimalize ederek sizin daha uzun süreli yoga yapmanızı yardımcı olur.

 Evde yoga için gerekli malzemelerden biri olan yoga kemerleri, özellikle yogaya yeni başlayan yoga severlerin yoga pozlarını doğru olarak yapması için gereklidir. Yoga kayışı olarak da adlandırılan ve esnekliğinizi artırmaya yardımcı olan yoga kemerleri, poz geçişlerinde sizlere büyük kolaylık sağlar. Yoga meditasyon malzemeleri arasında önemli olan yoga için malzemelerinden bir diğeri de yoga yaparken oturma kemiklerinizin altından bedeninizi narince destekleyen yoga zafulardır. Uzun süren meditasyon ve yoga deneyimlerinde vücudun rahat bir pozisyonda olması deneyim verimini arttırır. Yoga ve meditasyon pratiklerinde vücudunuzun rahat bir duruşta olması, bedenin zorlanmaması ve duruşunuzun doğru olması oldukça önemlidir. Vücudun doğru pozisyonda olmasını sağlamak için  tasarlanmış olan ve farklı ağırlıklar için farklı büyüklük seçenekleri mevcut olan yoga zafuları kullanarak, yoga deneyiminizden hem daha fazla keyif alabilirsiniz hem de doğru postürünüzü koruyabilirsiniz.

Yoga için malzemeler arasında yoga deneyiminizi daha konforlu hale getiren yoga battaniyeleri ise; Savasana pozisyonlarında üzerinizi örtmek için kullanabileceğiniz bir yoga ekipmanıdır. Bedeninizi sıcak tutan ve üşümenizi engelleyen yoga battaniyeleri, yerle temas eden bölgelerinizi korur. 

Yoga malzemeleri satışı gerçekleştiren markalardan biri olan Nui Yoga’nın renkli ve kaliteli yogada kullanılan malzemeleri ile riskleri minimalize ederken; yoga deneyiminize renk ve eğlence katın!

Yoga malzemeleri satışı gerçekleştiren markalardan biri olan Nui Yoga’nın renkli ve kaliteli yogada kullanılan malzemeleri ile riskleri minimalize ederken; yoga deneyiminize renk ve eğlence katın!

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.