nuiyoga10.jpg (51 KB)

Resim Filtrele
Görünüm
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Meditasyon Minderi Nedir?

Meditasyon ve yoga, yüzyıllardır bedensel ve ruhsal sağlık için yapılan önemli pratiklerdir. Ruhun gevşemesini, bedenin esnemesini sağlayan bu pratikler esnasında yardımcı yoga ekipmanları kullanılmalıdır. Yardımcı yoga ekipmanları, sakatlanma olmadan daha sağlıklı bir deneyim şansını size sunar. 

Her yoga tutkununda bulunması gereken meditasyon minderi, restoratif pozlarda çok daha verim almanızı sağlayan yoga ekipmanıdır. Gevşeme anlarında ideal bir ürün olan yoga minderi, aynı zamanda olası sakatlık durumlarının önüne geçilmesinde oldukça önemlidir. 

Meditasyon Minderi Ne İşe Yarar?

Meditasyon minderleri, oturma kemiklerinin altına konularak desteklenmeye ihtiyaç duyduğunuz pozisyonlarda size yardımcı olur..Meditasyon ve yoga seansları, uzun süren pratiklerdir. Bu pratikler esnasında vücudumuzun rahat olması, bedenimizin zorlanmaması ve duruşumuzun doğru olması önemlidir. Meditasyon minderleri, vücudumuza doğru duruşu vermek için tasarlanmışlardır. Yoga, meditasyon minderlerinin üstüne oturararak oturuş pozisyonlarında omurganızı dik tutabilirsiniz. Yoga meditasyon minderi, rahat bir meditasyon deneyimi için tasarlanmış minderlerdir. Pelvisinizi yükselterek omurganızı dik tutmanıza yardımcı olur. Üzerine oturarak kullandığınız meditasyon minderleri, ayaklarınıza düzgün bir duruş getirir. 

Meditasyon Minderi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meditasyon minderi seçerken pamuklu kumaştan üretilmiş, yumuşak dokulu ürünleri tercih etmelisiniz. Yoga pratiklerinizi yaparken terlemeniz, sürekli temas halinde olduğunuz meditasyon minderlerinizde koku yapabilir. Bu sebeple gerektiğinde kılıfı çıkarılabilir ve yıkanabilir ürünler hijyen açısından daha doğru olacaktır.

Meditasyon minderi ölçüsü , satın alma işlemlerinizde muhakkak dikkat etmeniz gereken noktalardan biri! Size uygun çap ve yükseklikteki yoga minderlerini tercih etmelisiniz. Dengenizi bozacak kadar yüksek ya da oturma kemiklerinizi kavramayacak kadar küçük çapta bir minder almamalısınız. Ortalama bir meditasyon minderi için ölçü 33cm çapında olabilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.