nuiyoga10.jpg (51 KB)

Resim Filtrele
Görünüm
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Palo Santo Nedir?

Palo Santo, Güney Amerika’da 900 seneyi aşkın zamandır kullanılan mistik bir ağaç olarak bilinir. Palo Santo, İspanyolca’da ‘’kutsal ahşap’’ anlamına gelir. Şamanların tedavi yöntemlerinde kullanılan; Palo Santo, görüntüsü ve kokusuyla farklı bir tütsü çeşitidir. Nane, limon ve çam kokusu Palo Santo ağacının kendi aromasıdır. Palo Santo’nun yakılması sonucu ortaya çıkan dumanın, ortamdaki negatif enerjiyi aldığına inanılır.

Tütsüler binlerce yıldır insanlar tarafından kullanılmaktadır. Çok tanrılı dinlerin ayinlerinde kullanılan tütsü kullanımı zaman geçtikçe alanını genişlemiş böylece değişen kültürün bir parçası haline gelmeyi başarmıştır. Yaşam tarzları ve dini inanışlar ne kadar farklı olsada bu gelenek farklılıkları ortak bir alanda birleştirmiştir.

Adaçayı ve Palo Santo gibi birçok şifalı bitkilerden tütsü yapılır. Tütsü; kötü enerjileri önlemesi ve arınmak, şifalanmak, kötü kokuları bastırma, meditasyon gibi nedenlerle kullanılır. 

Tütsü Nasıl Kullanılır?

Tütsü yakılarak, kaynatılarak veya ısıtılarak uygulanmaktadır. Tabla kullanılarak tütsüyü yakıp odalar arasında gezerek bütün evin atmosferini değiştirebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın kapalı ve havasız olmamasına dikkat edin duman ortama çok hızlı yayılır ve bu nedenle yoğun duman sizi rahatsız edebilir. Tütsünüzün konumu yerden yüksek ama gözle görünür bir yerde olmalı. Bebeklerin, çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde kullanınız. 

Tütsünün Faydaları 

Negatif Enerjiden Arındırır:

Nazar ve büyü gibi olumsuzlukların arındırarak etrafa mistik bir enerji yarar. Yüzyıllar boyunca birçok inanç sisteminde de kullanılan tütsü ruhun ve zihnin olumsuz etkilerden tamamen giderilmesinde etkilidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.