nuiyoga10.jpg (51 KB)

Resim Filtrele
Görünüm
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Lavanta Kesesi Nedir?

Lavanta kesesi, lavanta çiçeklerinin bir keseye doldurulması ile elde edilen; hoş kokulu, rahatlatıcı etkiye sahip ürünlerdir. Hediyelik olarakta kullanılan lavanta keseleri, farklı şekillerde kullanıma uygundur. 2.500 yıl öncesine kadar Orta Doğu ve Hindistan’da şifa için kullanılan lavanta, küçük keselere konularak daha etkili koku ve etki yaratması için kullanılmıştır. Lavanta kesesi saflığın, doğallığın ve temizliğin simgesidir.

Lavanta Kokusunun Faydaları

Lavanta kokusu, migren gibi baş ağrısına neden olan sorunların yatışmasında etkilidir. Yağı ve çayı kadar etkili olan kuru lavanta çiçekleri, kokusu solunduğunda gevşemenize yardımcı olur. Lavanta kokusu aynı zamanda sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Sinir sisteminizi yatıştırmaya ve ruh sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Stresli anlarınızda lavanta keselerini koklamak, sizi rahatlatacaktır. Lavantanın kokusu aynı zamanda uyku problemlerinizde etkilidir. Baş ucuna koyacağınız lavanta kesesinin kokusu zihninizin ve bedeninizin uyku için gerekli gevşemeye ulaşmasını sağlar. 

Lavanta Kesesinin Faydaları

Yoga pratiklerimizi yaparken bulunduğumuz ortam, egzersizlerimizi etkiler. Daha keyifli ve huzurlu bir yoga deneyimi için %100 İsveç keteninden üretilmiş, hoş kokusu ile büyüleci bir etki sunan lavanta keselerinden faydalanabilirsiniz. Lavantanın sakinleştirici kokusu ile egzersizlerinizde daha kolay esneyebilirsiniz. Nefesinizi her çektiğinizde buram buram kokusu gelen lavantalar, zihinsel açıdan da sakinleşmenize destek olur.

Lavanta Kesesini Nasıl Kullanabilirsiniz?

  • Yoga pratiklerinizde gevşemek için, egzersiz yaptığınız alana koyabilirsiniz.
  • Giysi dolaplarına koyabilir, kıyafetlerinizin hoş kokmasını sağlayabilirsiniz.
  • Meditasyon seanslarınızda, sakinleşmek için kullanabilirsiniz.
  • Bebek ve çocuk odalarında, çocuğunuzun daha kolay uyuması için kullanabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.